Resuscytator SMART BAG silikonowy, wielokrotnego użytku dla dorosłych

Worek resusytacyjny (samorozprężalny) SMART BAG, silikonowy, wielokrotnego użytku dla dorosłych - w komplecie z uniwersalną maską resuscytacyjną 5/3 oraz rezerwuarem tlenu.
 • 745,20 zł / szt.
 • szt.
 • Szybkie płatności Blik.

Produkt wysyłamy w ciągu 24h.

Zamówienie wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze). 

Każdy produkt objęty jest gwarancją producenta. 

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta masz do 14 dni na przetestowanie i sprawdzenie produktu. W tym czasie możesz go zwrócić i otrzymać zwrot wpłaconej kwoty zamówienia.

Nie dotyczy to jednak materiałów jednorazowego użytku i higienicznych. Zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta nie podlega zwrotowi rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. 

Dzięki swym unikalnym zaletom idealnie nadaje się do wykorzystywania zarówno podczas szkoleń, w apteczkach pierwszej pomocy i zestawach ratowniczych  jak i w codziennej pracy specjalistów.

Jedyny resuscytator posiadający unikalny zawór bezpieczeństwa, pozwalający na prowadzenie wentylacji w sposób eliminujący ryzyko wynikające z użytkowania  „tradycyjnych” worków resuscytacyjnych.

Dzięki zastosowaniu specjalnego mechanizmu (zastawki), znajdującego się wewnątrz worka, SMART BAG reaguje na wykonywane sprężenia i rozprężenia worka, ograniczając nadmierny przepływ gazu do dróg oddechowych pacjenta, redukując tym samym w sposób istotny ryzyko wentylacji żołądka. W praktyce polega to na tym, że reakcja worka SMART BAG jest proporcjonalna do ucisku przykładanego do worka przez użytkownika, im jest on bardziej energiczny tym większe jest ograniczenie ciśnienia. Powstały w ten sposób bardzo dobrze odczuwany „opór”, jest sygnałem alarmowym dla użytkownika aby skorygować siłę lub częstość ucisku co w rezultacie pozwoli na utrzymanie ciśnienia na poziomie niezbędnym dla prawidłowej wentylacji, eliminując jednocześnie ryzyko wentylacji żołądka. Zastawka ta została skonstruowana w taki sposób aby nawet w przypadku bardzo opornych dróg oddechowych zapewnić wentylację na odpowiednim poziomie.

Kolejnym unikalnym rozwiązaniem konstrukcyjnym worka SMART BAG jest system wizualnego ostrzegania w przypadku niewłaściwej wentylacji. W przypadku nieprawidłowego jej prowadzenia następuje reakcja worka- przymknięcie „zastawki” zmniejszając tym samym przepływ oraz wysunięcie do przodu czerwonego wskaźnika, połączone z wydaniem charakterystycznego dźwięku. Stanowi to ostrzeżenie i jednocześnie wymusza korektę sposobu prowadzenia wentylacji.

W sytuacjach kiedy drogi oddechowe są mniej podatne lub bardziej oporne, aby zapewnić prawidłową wentylację niezbędne jest uzyskanie większego ciśnienia – w takim przypadku worek SMART BAG obniża oporność na przepływ z worka wyrównując i równoważąc ciśnienie z każdej strony zaworu. 
 

Podstawowe dane techniczne:

 • opór wdechowy: 3.3 cm H2O
 • opór wydechowy: 2.2 cmH2O
 • martwa przestrzeń zaworu pacjenta: 7 ml
 • objętość rezerwuaru tlenu: 2700 ml
 • objętość worka resuscytacyjnego: 1700 ml
 • objętość wyrzutowa worka resuscytacyjnego: 900 ml
 • maksymalny zakres cyklu: 45 oddechów na minutę
 • ciśnieniowa zastawka bezpieczeństwa: brak [40 cm H2O jest dostępna jako opcja na specjalne zamówienie klienta, ale wtedy worek sprowadzany jest na konktretne zamówienie z wydłużonym terminem realizacji].