System O-Two -CPAP - jednorazowego użytku zestaw do terapii CPAP (pomoc doraźna)

System O-TWO CPAP zapewnia niezwykle dokładne dostracznie ciśnienia dodatniego jak na tak kompaktowe urządzenie. Poprzez minimalizację spadku ciśnienia na wdechu oraz ciśnienia szczytowego na wydechu zapewnia jednolite ciśnienie CPAP w całym cyklu oddechowym.  

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: CPAP
 • Producent: O-TWO MEDICAL
 • Dostępność: na zamówienie  (0 kpl.)

Produkt wysyłamy w ciągu 7 dni - zamówienie prześlij na adres e-mail: handlowy@respivent.pl

Zamówienie wyślemy w ciągu 7 dni roboczych. 

Każdy produkt objęty jest gwarancją producenta. 

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta masz do 14 dni na przetestowanie i sprawdzenie produktu. W tym czasie możesz go zwrócić i otrzymać zwrot wpłaconej kwoty zamówienia.

Nie dotyczy to jednak materiałów jednorazowego użytku i higienicznych. Zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta nie podlega zwrotowi rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. 

Ciągłe dodatnie ciśnienie w drogach oddechowych (CPAP) to technika wspomagania oddechu coraz szerzej stosowana w warunkach przedszpitalnych (między innymi w CHF, POCHP czy astmie), czego skutkiem jest poprawa stanu pacjenta, a w efekcie końcowym skrócenie czasu hospitalizacji. Obecnie zastosowanie CPAP rozszerzane jest również na inne choroby układu oddechowego aby zapewnić złagodzenie objawów oraz uniknąć konieczności intubacji i wentylacji pacjenta. 

System O-TWO CPAP zapewnia niezwykle dokładne dostarczenie dodatniego ciśnienia jak na tak kompaktowe urządzenie. Poprzez minimalizację spadku ciśnienia na wdechu oraz ciśnienia szczytowego na wydechu System O-TWO CPAP zapewnia jednolite ciśnienia CPAP w całym cyklu oddechowym.

Regulacja poziomu CPAP osiągana jest poprzez regulację przepływu wyjściowego z reduktora tlenowego. Dostępne opcje ustawień opisane są również na urządzeniu. 

Przepływ             8 10 12 15 20 25 (l/min)
Ciśnienie 5.0 8.0 10.0 15.0 18.0 20.0 (cmH2O)
Stężenie tlenu 45 50 55 65 70 75 (%)
 • Otwarty system urządzenia umożliwia nieograniczony przepływ wdechowy ponieważ pacjent ma dostęp do powietrza z otoczenia.
 • Poprzez umieszczenie w linii prostej pomiędzy maską a systemem CPAP nebulizatora możliwe jest również podawanie leków.
 • Urządzenie wyposażone jest również w port Luer, który umożliwia podłączenie manometru, jednak odnotowane podczas badań dokładność urządzenia sprawia iż nie jest to konieczne.
 • Zaprojektowanie portu wlotowego powietrza z otoczenia oraz umiejscowienie przewodu tlenowego w jednej linii eliminuje możliwość przypadkowego jego zamknięcia/blokady (przez pacjenta lub ratownika), co z kolei eliminuje ryzyko wystąpienia barotraumy. 
 • Jednorazowego użytku System O-TWO CPAP to proste i ekonomiczna alternatywa, idealna  do doraźnego zastosowania u pacjentów u których wystąpiły zaburzenia oddechowe, a u których zdiagnozowano przewlekłe choroby płuc.

Zalety Systemu O-TWO CPAP:

 • mały i lekki. Kompletny system waży tylko 0,1 kg)
 • niskie zużycie tlenu: tylko 8-25 l / min 5-20 cmH2O CPAP
 • prosty w użyciu: wystarczy jedynie podłączyć do reduktora i źródła tlenu, a żądana wartość CPAP ustawić poprzez wybór odpowiedniego przepływu
 • szeroki zakres CPAP : 5-20 cm H2O
 • zmniejszony wysiłek oddechowy: otwarty obwód nie nakłada żadnej pracy na pacjenta
 • wygodna i bezpieczna uprząż mocująca: miękki, wygodny neoprenowy materiał, nie ześlizguje się
 • małe rozmiary: idealnie nadaje się do umieszczenia w zestawach tlenowych czy szafkach ambulansu
 • ekonomiczny
 • jednorazowego użytku

Informacje techniczne:

Zakres CPAP: 5- 20 cm H20
Wymagany dostępny przepływ : 8-25 l/min
Waga (z maską i przewodem tlenowym): ok. 0.1 kg
Temperatura pracy: od -18 do + 50 C
Temperatura przechowywania: od -40 do + 60 C
Względna wilgotność (przechowywanie i użytkowanie): 15 do 95%
Złącze maski: 22 mm


Dostępne opcje:
01CV0211 - maska nr 5 (duży dorosły), system O-TWO CPAP, przewód tlenowy 2 m, neoprenowa uprząż mocująca. Zestaw jednorazowego użytku.
01CV0212 - maska nr 4 (dorosły), system O-TWO CPAP, przewód tlenowy 2 m, neoprenowa uprząż mocująca. Zestaw jednorazowego użytku.
01CV0213 - maska nr 3 (dziecko), system O-TWO CPAP, przewód tlenowy 2 m, neoprenowa uprząż mocująca. Zestaw jednorazowego użytku.

 Zapraszamy również do obejrzenia krótkiego filmu o systemie CPAP: https://www.youtube.com/watch?v=poRPeaf-EMI