Aqua-Gel Sterylny opatrunek hydrożelowy na oparzenia, odleżyny i owrzodzenia

Aqua-Gel jałowy opatrunek hydrożelowy stosowany w leczeniu m.in. odleżyn, owrzodzeń i poparzeń. 

 • Dodaj recenzję:
 • Kod: AQUA-GEL Ø 5 cm
 • Producent: Kikgel
 • Dostępność: na zamówienie  (0 szt.)

 • Historia ceny
 • 5,76 zł
 • szt.
  Niedostępny
 • Kup teraz, zapłać za 30 dni.
 • Szybkie płatności Blik.

Każdy produkt objęty jest gwarancją producenta. 

Zgodnie z ustawą o prawach konsumenta masz do 14 dni na przetestowanie i sprawdzenie produktu. W tym czasie możesz go zwrócić i otrzymać zwrot wpłaconej kwoty zamówienia.

Nie dotyczy to jednak materiałów jednorazowego użytku i higienicznych. Zgodnie z art. 38 ustawy o prawach konsumenta nie podlega zwrotowi rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu. 

Aqua-Gel to jałowy opatrunek hydrożelowy stosowany w leczeniu różnego rodzaju ran m.in. odleżyn, owrzodzeń i poparzeń. Nie przywiera do rany, pozwala skórze oddychać i przyspiesza gojenie zabezpieczając ranę przed czynnikami zewnętrznymi.

Opatrunki hydrożelowe Aqua-Gel® stanowią wodną kompozycję naturalnych oraz syntetycznych polimerów usieciowanych za pomocą wiązki elektronów. Proces radiacyjny zapewnia nie tylko sterylność opatrunku, ale także jego wytrzymałość mechaniczną. Formę użytkową opatrunku stanowi transparentny płat hydrożelu o grubości ok. 3 mm.

Zawartość wody w opatrunku Aqua-Gel® wynosi ponad 90%, natomiast polimery wchodzące w jego skład tworzą trójwymiarową, przestrzenną sieć. Tego typu budowa wyróżnia opatrunki hydrożelowe na tle innych opatrunków specjalistycznych i decyduje o jego wyjątkowych cechach: zapewnieniu odpowiedniego poziomu uwodnienia tkanek, dzięki właściwościom nawilżającym i jednocześnie absorpcyjnym, działaniu kojącym i uśmierzającym ból, doskonałej elastyczności, pełnej biozgodności.

 

Wskazania:

 • oparzenia I-go, II-go oraz III-go stopnia (termiczne, chemiczne, elektryczne)
 • oparzenia słoneczne
 • owrzodzenia
 • odleżyny
 • otarcia, stłuczenia, obrzęki.

Stosowanie:


Aqua-Gel umieszcza sie dowolną stroną na powierzchni rany. Należy stosować opatrunki o wielkości odpowiadającej rozmiarom rany. Opatrunek należy zabezpieczyć przylepcem włókninowym, folią adhezyjną lub bandażem elastycznym. Aqua-Gel może być stosowany w kompresjoterapii w przypadku owrzodzeń żylnych.

Działanie:

Aqua-Gel tworzy wilgotne środowisko wspomagające naturalne procesy autolitycznego oczyszczania się rany i przyspieszające namnażanie nowych komórek wzrostu. Opatrunek dobrze przylega do rany, jednak nie przywiera do niej, dzięki czemu zmiana jest bezbolesna dla pacjenta. Aqua-Gel absorbuje wysięk z rany zatrzymując go wewnątrz swojej struktury wraz z drobnoustrojami. Opatrunek jest elastyczny i łatwy w formowaniu, przez co dobrze przylega również do anatomicznie trudno dostępnych miejsc (twarz, okolice stawów).

Przeciwwskazania:

Opatrunek Aqua-Gel nie jest zalecany w przypadku ran z dużą ilością rozmiękającej martwicy, z cechami zakażenia, z dużą ilością wysięku, z treścią ropną. W tych sytuacjach konieczne jest chirurgiczne oczyszczenia rany przed rozpoczęciem leczenia AQUA-GEL.

Uwaga:

Opatrunek wyjęty z opakowania, a nie wykorzystany, traci jałowość i nie może być użyty w późniejszym czasie. Opatrunek przeznaczony jest do jednorazowego użycia. Ponowne użycie stwarza ryzyko zakażenia rany.

Produkt należy stosować zgodnie z jego przeznaczeniem.

 

Cena dotyczy jednego blistra (1 sztuka opatrunku) 

 

Dostępne rozmiary:

ø 5 cm

ø 6,5 cm

owal 5,5x11 cm

6x12 cm

10x12 cm

12x12 cm